ПРОФЕСИЈАТА ОБЕГУВА КВАЛИТЕТ, УСЛУГАТА ВОДИ РАЗВОЈ.

Клучна картичка од хотел со магнетна лента

Краток опис:

Картичката со магнетна лента е еден вид картичка за пристап до хотелот со ниска цена, лесна интеграција и кодирање. Во умот на Ченгду, можете да добиете високо квалитетни картички за соба со врата во хотел со висок квалитет Hico (висока присилност) и локо (ниска присилност) со многу кратко време на траење. Исто така, ние нудиме бесплатна услуга за дизајн и бесплатни примероци за тестирање.


Детали за производот

Ознаки на производот

На картичките со магнетни ленти, тенка лента е покриена со магнетски метален оксид што овозможува големи податоци и читање на мала количина на податоци. Картичките со магнетни ленти се значително поевтини за производство од картичките за контакт и безконтактни чипови. Магнетните ленти се особено погодни за системи за пристап од секаков вид, на пример како картичка со клучеви во хотелите. Исто така, картичката со хотелски клуч со магнетна лента обично е кодирана за да се обезбеди безбедност на просторијата.
Минд опслужува над 500 хотели ширум светот, засновани на два факти, за производство на најдобар производ и за одржување на најдобра услуга.
MIND годишно произведува над 100 милиони хотелски клучни картички и ги дистрибуира во повеќе од 100 земји ширум светот.
Ние им служиме на брендови од светска класа како што се Хилтон, Мериот и Краун плаза, Шертон, Холидеј Ин, Форсонсон, ИБИС итн.

pdd1

Параметар на производот

Видови клучни картички Картичка за хотелски клучеви со магнетна лента LOCO или HICO
Материјал Gree ПВЦ, 100% нов ПВЦ
Печатење Печатење на офсет печатење на Хајделберг / печатење на екранот Пантон
 100% одговара на потребната боја или примерок на клиентот
Техничка поддршка Ние обезбедуваме услуга за кодирање чип и за магнетни ленти и за картички со клуч за хотели со RF чип
Хотелски партнер: Најпознат светски хотел како што се: Хилтон, Мериот,
Краун плажа, Шератон, Холидеј Ин, Четири сезони, Ибис итн.
Занаети Сјај / лак / УВ / место УВ / Блескаво / Златна или сребрена фолија печат
Време на производство нормално 7-10 дена за количина 1-50,000 парчиња и за картички за кодирање или за не-кодирање
Детали за пакување 200 парчиња пакет за смалување или 200 парчиња индивидуално пакување торба за pp, а потоа ставете во една бела кутија
со силна брановидна кутија надвор или како барање на клиентот.
Време на испорака 3-5 работни дена со експрес (DHL, TNT, Fedex, UPS итн.)
Пример наплата Можеме да понудиме бесплатен примерок кој е на залиха, но товарот треба да го платите вие.
Плаќање Ние прифаќаме T / T, Paypal, Escrow, Western Union, трговско осигурување итн.

Дизајн и техничка поддршка

1. Дизајн: Или испратете ни ја вашата датотека за дизајн или дајте ни ваше размислување / идеја, УМ има 15 дизајнерски тим, може да ги дизајнира клучевите за вас и бесплатно
2. Техника: За која било нова марка клучни картички, Минд има силен тим на техничари, за секоја нова бројка на хотелски клучни картички, само контактирајте не за вашите барања. Нашиот технички тим може да ја кодира картичката за вас.

pddd

Наши партнери

Our Partners

Големина на картон

Квантитет Големина на картон Тежина (КГ) волумен (cbm)
1000 27 * 23,5 * 13,5 см 6.5 0,009
2000 32,5 * 21 * 21,5 см 13 0,015
3000 51 * 21,5 * 19,8 см 19,5 0,02
5000 48 * 21,5 * 30 см 33 0,03
Клучни картички за хотели со магнетна лента
ПРВ. (Парчиња) со кодирање без кодирање
10 000 фунти 7 дена 7 дена
20 000-50 000 8 дена 7 дена
60 000-80 000 8 дена 8 дена
90.000-120.000 9 дена 8 дена
130.000-200.000 11 дена 8 дена
210.000-300.000 12-15 дена 9-10 дена
packaging process2 (2)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја