Индустриски IoT DTU / RTU

 • WiFi to RS232/485 wireless data transparent transmission/acquisition/monitoring RTU

  WiFi до RS232 / 485 безжичен податок транспарентен пренос / стекнување / следење на RTU

  Број на модел: MDWR2048-C
  Тип: RTU
  Место на потекло: Сечуан, Кина
  Име на брендот: УМ
  Апликација: Индустриска автоматизација / Паметен дом / PLC контрола
  Име на производот: WiFi до RS232 / 485 RTU
  Мрежа: WIFI
  WIFI фреквенција: 2.412GHz-2.484GHz
  Напон на напојување: DC6 ~ 36V
  Интерфејс: 4AI / 4DI / 4DO
  Интерфејс на сериска порта: RS485; стапка: 300-115200bps;
  Опсег на температура: -40 ℃ ~ + 85
  Опсег на влажност: Релативна влажност 95% (без кондензација)
  Големина: долга: 145мм ширина: 90мм висока: 40мм тежина: 200гр
  Протокол: TCP / UDP / MQTT
 • Industrial Grade Ethernet RTU Terminals

  Терминали за индустриско одделение Ethernet RTU

  Број на модел: MDR2184 Ethernet RTU
  Тип: RTU
  Место на потекло: Сечуан, Кина
  Име на брендот: УМ
  Апликација: IIoT & M2M
  Напон на напојување: DC6 ~ 36V
  Мрежа: 10 / 100M Ethernet
  Аналоген влез: 8AI (0-20mA / 4-20mA / 0-5V / 0-10V / 0-30V)
  Дигитален влез: 4DI
  Дигитален излез: 4DO
  Сериски интерфејс: RS485 / RS232
  Мрежен протокол: TCP / UDP
  Влажност: Релативна влажност: <95% (без кондензација)
  Големина: 145мм * 90мм * 40мм
  Работна температура: -40 ℃ ~ + 85
 • High speed transparent transmission Industrial Grade Multiple Function 4G DTU

  Транспарентен пренос со голема брзина Индустриско одделение со повеќе функции 4G DTU

  Двонасочен транспарентен менувач RS485 / 232

  32-битен процесор за комуникација со индустриско одделение со високи перформанси

  Ниска латентност, голема брзина, висока стабилност

 • Low Power Consumption UDP/CoAP NB-IoT Wireless Communication Module

  Мала потрошувачка на енергија UDP / CoAP NB-IoT безжичен комуникациски модул

  будењето на DTU со сериски податоци веднаш влегува во поврзаната состојба, мрежата е транспарентна, поддржана е платформа за IoT, порака од WeChat
  MDN211 NB-IoT DTU е вграден терминал базиран на NB-IoT за безжичен пренос на податоци, мал волумен, едноставна порта, корисниците можат лесно да го интегрираат во нивната матична плоча; поддржете го статусот на Интернет, IDLE, PSM, добиете помала потрошувачка на енергија во мирување со неколку uA; Поддржете мрежен протокол UDP, обезбедувајќи целосно транспарентен режим за пренос на податоци за корисниците; Поддржете прилагодено пакет за отчукување на срцето, пакет за регистрација, заглавие; Поддржете го нашиот само-изграден IoT Cloud без градење сервер од страна на корисниците; Целосно поддржувајќи ја индустриската SCADA, корисниците не се грижат за сложениот мрежен протокол, само со целосни транспарентни сериски преноси можете да постигнете безжично испраќање и примање на податоци, правејќи го вашиот уред да се поврзе на Интернет без ограничување на времето и местото.

 • Low consumption industrial grade nb iot remote terminal unit rtu

  Ниска потрошувачка на индустриски одделение nb iot далечински терминал единица RTU

  CoAP / China Telecom NB-IoT Облак / Изработка на индустриско одделение / Ниска потрошувачка на енергија / DI & DO

 • Industrial networking module wireless transmission DTU 4g embedded module

  Индустриски мрежен модул безжичен пренос DTU 4g вграден модул

  Индустриско решение за чипсет со 7 режими, поддршка на функционален софтвер и комплет за секундарен развој, услуги за прилагодување, обезбедување услуги за техничка поддршка.

 • 7 mode full Netcom data transmission automation industry project multifunctional 4G RTU

  7 режим целосен проект за индустрија за автоматизација на пренос на податоци мултифункционален 4G RTU

  Дизајн на структурата на терминалната врска, попогоден за индустриски апликации, поддршка за програмирање скрипти, исто така може автоматски да собира податоци од инструмент и двонасочен транспарентен пренос

 • MDR2284 gprs/4g remote measurement and control industrial wireless RTU with MQTT

  MDR2284 gprs / 4g далечинско мерење и контрола на индустриска безжична RTU со MQTT

  Индустриски 4G безжичен RTU
  Технологија за безжично мерење и контрола на далечинскиот управувач GPRS / 4G
  Поддржете го господарот и робот на Модбус / Анкета / Локален активирач на логички пулс / Далечинска телеметрија
  Вграден индустриски оддел за комуникација со независен процесор
  Поддржете TCP / UDP / ModbusRTU / TCP / HTTP / MQTT
  Технологија на прецизна аквизиција
  Излез за поддршка на пулсно реле
  Дизајн на шина / монтиран на wallид

 • High speed transparent transmission Industrial Grade Multiple Function 4G DTU

  Транспарентен пренос со голема брзина Индустриско одделение со повеќе функции 4G DTU

  Преглед Брзи детали Чипсет: ZTE Број на модел: MDD3421 Апликација: Пренос на податоци во индустријата за автоматика Име на марката: УМ Место на потекло: Сечуан, Кина Тип: Индустриска мрежа 4G DTU Брзина на брзина: 1200-115200bps ...
 • 8 channel analog signal acquisition Graphical parameter configuration 4G RTU

  Акаулација на аналогни сигнали од 8 канали Конфигурација на графички параметар 4G RTU

  MDR2184 RTU_Сумирај
  MDR2184 е безжичен терминал за мерење и контрола (RTU) кој користи безжична мрежа GPRS / 4G далечински стекнувајќи аналогни и дигитални сигнали и контролно реле.
  MDR2184 е ефикасно решение „сè во едно“ со вграден модул GPRS / 4G со индустриско одделение и вграден процесор, кој реализира стекнување податоци на терен / безжичен пренос на податоци / далечински управувач.

 • RS232/RS485 serial port to LTE wireless bidirectional transparent transmission 4G DTU

  RS232 / RS485 сериска порта до LTE безжичен двонасочен транспарентен пренос 4G DTU

  Дизајнот на структурата на терминалната жица е поудобен за индустриското опкружување, поддржува програмирање скрипти, реализира активно собирање податоци и има двонасочен транспарентен пренос.
  MDDR3411 ја поддржува националната мрежа 2/3 / 4G, обезбедува еден RS232 / 485 целосен транспарентен интерфејс за пренос, 2 влеза на прекинувач, 2 излези на реле, еден интерфејс за излезна моќност од 4V, вграден протокол на модбус RTU, целосно поддржува апликации за индустриска конфигурација, поддршка на TCP / UDP и други мрежни протоколи за комуникација, овој производ е широко користен во многу индустриски далечински полиња за мерење и контрола.

 • Wireless communication link nb iot industrial grade data transmission terminal DTU

  Безжична комуникациска врска nb iot индустриски оддел терминал за пренос на податоци DTU

  Поддржете протокол CoAP, Облак на Кина Телеком, NB-IoT,
  LPWAN, поддржува напојување со надворешна батерија
  MDN311 NB-IoT DTU е надворешен терминал базиран на NB-IoT за безжичен пренос на податоци, мал волумен, поддршка на повеќе интерфејси; поддршка на статусот на Интернет, IDLE, PSM, добивање на помала потрошувачка на енергија во мирување; Поддржете мрежен протокол UDP / CoAP, обезбедувајќи целосно транспарентен режим за пренос на податоци за корисниците; Поддржете прилагодено пакет за отчукување на срцето, пакет за регистрација, заглавие; Поддржете го нашиот само-изграден IoT Cloud без градење сервер од страна на корисниците; Целосно поддржувајќи ја индустриската SCADA, корисниците не се грижат за сложениот мрежен протокол, само со целосни транспарентни сериски преноси можете да постигнете безжично испраќање и примање на податоци, правејќи го вашиот уред да се поврзе на Интернет без ограничување на времето и местото.

12 Следно> >> Страна 1/2