ПРОФЕСИЈАТА ОБЕГУВА КВАЛИТЕТ, УСЛУГАТА ВОДИ РАЗВОЈ.

Транспарентна пластична картичка

Краток опис:

Паметна транспарентна картичка, јасна визит-карта, замрзната картичка е изработена од 100% нов ПВЦ материјал и го следи меѓународниот стандард ISO 78116. Може да се прилагоди и по големина и дебелина.


Детали за производот

Ознаки на производот

Клиентот исто така може да избере 100% целосен транспарентен или полу-јасен или со про transparentирен прозорец на картичките.
Ние нудиме многу опции за персонализација и добредојдени дизајни на OEM.

QQ图片20210201150652

Параметар на производот

Материјал Транспарентен ПВЦ
Големина CR80 85,5 * 54мм како кредитна картичка или прилагодена големина или неправилна форма
Дебелина 0,38-0,76мм или прилагодена дебелина
Печатење Печатење на офсет од Хајделберг / печатење во боја Пантон / Печатење на екран: 100% одговара на потребната боја или примерок од клиентот
Површина Сјаен, мат, сјај, метален, ласер или со преклопување за термички печатач или со специјален лак за инк-џет печатач Epson
Личност или специјален занает Магнетна лента: Loco 300oe, Hico 2750oe, 2 или 3 патеки, црна / златна / сребрена маг
Баркод: 13 баркод, 128 баркод, 39 баркод, QR баркод, итн.
Втиснување броеви или букви во сребрена или златна боја
Метално печатење во златна или сребрена позадина
Панел за потпис / Панел за гребење
Броеви со ласерско гравирање
Печат на златна / сиверска фолија
УВ-печатење на самото место
Торба или овална дупка
Безбедно печатење: холограм, печатење за обезбедување на ОВИ, Брајово писмо, флуоресцентно анти-контра обработка, печатење со микро текст
Испорака Со експрес, по море или воздух
Тип картичка картичка со баркод, магнетна картичка, чип картичка, вип картичка, картичка за лојалност, картичка за подароци, визит-картичка
Детали за пакување 200 парчиња во бела кутија, а потоа 15 кутии во картон или обичај по желба
MOQ 500 парчиња
Време на производство 7 дена за помалку од 100,000 парчиња
Услови на плаќање Генерално од T / T, L / C, West-Union или Paypal

Големина на картон

Квантитет Големина на картон Тежина (КГ) волумен (cbm)
1000 27 * 23,5 * 13,5 см 6.5 0,009
2000 32,5 * 21 * 21,5 см 13 0,015
3000 51 * 21,5 * 19,8 см 19,5 0,02
5000 48 * 21,5 * 30 см 33 0,03
packaging process2 (2)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја