Профил на умот

Основана во 1996 година, Chengdu Mind Golden Card System Co., Ltd. е водечки производител специјализиран за дизајнирање, истражување, производство и продажба на RFID хотелски картички, Mifare и близина картичка, Rfid Label/налепници, контакт IC чип картички, магнетна лента хотелски клучеви, ПВЦ лични карти, поврзани читачи/писатели и индустриски IOT DTU/RTU производи.
Нашата производна база Chengdu Mind Internet of things Technology Co., Ltd. се наоѓа во Ченгду, западно од Кина со производствен обем од 20.000 квадратни метри и 6 модернизирани производни линии и ISO9001, ROHS квалификувани.
MIND е единствен застапник на ALIEN во Западна Кина и со години работиме затворено со NXP / IMPINJ / ATMEL / FUDAN.
Нашиот годишен капацитет е 150 милиони Rfid картички за близина, 120 милиони ПВЦ картички и картички за контакт IC чип, 100 милиони Rfid етикета/налепница и Rfid ознаки (како таг nfc, тастатура за клучеви, нараквица, ознака за перење, платнена ознака итн.).

слугинката

Производите на MIND се широко користени во системот за заклучување хотели, контрола на пристап, идентификација на телото, проучување, транспорт, логистика, облека и други области.
Производите на MIND главно се извезуваат во САД, Канада, Европа, Азија и познати по првокласни занаетчиски работи, стабилен квалитет, најконкурентна цена, елегантно пакување и брза испорака.
Ние обезбедуваме OEM услуги и обезбедуваме R&D и техничка поддршка.Добредојдовте приспособени нарачки.
За сите производи што ги произведовме, MIND гарантира навремена испорака и 2 години гарантен рок.

УМ Култура

УМ

Интегритет

Почит

Упорност

Иновации

НАШАТА МИСИЈА

УМ

дав

Обезбедете квалитетни производи за да ги задоволите приспособените апликации на нашите клиенти

Креирајте повеќе интелигентни апликации за паметни картички

Чувајте ја креираната интелигентна апликација за импровизирана паметна картичка

НАШИТЕ ДУХОВИ

УМ

Почитување на знаењето

Тимска работа

Работна сериозност

Развој

Историја на развој

УМ

 • УМ воспоставен.
  1996 година
  УМ воспоставен.
 • Преименуван: Chengdu Mind златна картичка систем ко.Ltd, се фокусира на бизнисот со РФИД картички. Компанијата се пресели во зградата Нангуанг.
  1999 година
  Преименуван: Chengdu Mind златна картичка систем ко.Ltd, се фокусира на бизнисот со РФИД картички. Компанијата се пресели во зградата Нангуанг.
 • Увезете ја првата производна линија во Ченгду.
  2001 година
  Увезете ја првата производна линија во Ченгду.
 • Зголемете двапати од фабрички размери, увезете нови машини и годишниот капацитет достигнува 80 милиони картички.
  2007 година
  Зголемете двапати од фабрички размери, увезете нови машини и годишниот капацитет достигнува 80 милиони картички.
 • Купив канцеларија во центарот на градот: 5A CBD - Dongfang Plaza.
  2009 година
  Купив канцеларија во центарот на градот: 5A CBD - Dongfang Plaza.
 • Преместете се во работилница за самоизградба: Технолошки парк MIND, фабрика за 20000 квадратни метри со ISO сертификат.
  2013 година
  Преместете се во работилница за самоизградба: Технолошки парк MIND, фабрика за 20000 квадратни метри со ISO сертификат.
 • Фокусирајте се на развојот на меѓународниот бизнис, производите на MIND се извезуваат во повеќе од 50 земји и региони низ целиот свет.
  2015 година
  Фокусирајте се на развојот на меѓународниот бизнис, производите на MIND се извезуваат во повеќе од 50 земји и региони низ целиот свет.
 • Воведете автоматска композитна производна линија со ознака rfid, изградите лабораторија за тестирање MIND со целосен сет на опрема, вклучувајќи Voyantic Tagformance pro RFID машини.
  2016 година
  Воведете автоматска композитна производна линија со ознака rfid, изградите лабораторија за тестирање MIND со целосен сет на опрема, вклучувајќи Voyantic Tagformance pro RFID машини.
 • MIND заедно со China Mobile, Huawei и Sichuan IOT, формираше комитет за апликации NB IOT за да изгради еколошки синџир за развој на Сечуан IOT.
  2017 година
  MIND заедно со China Mobile, Huawei и Sichuan IOT, формираше комитет за апликации NB IOT за да изгради еколошки синџир за развој на Сечуан IOT.
 • Инвестирајте и воспоставете Chengdu MIND Zhongsha Technology Co., фокусирајте се на IOT производи за истражување и развој и производство.
  2018 година
  Инвестирајте и воспоставете Chengdu MIND Zhongsha Technology Co., фокусирајте се на IOT производи за истражување и развој и производство.
 • Станете 1-ва SKA во југозападниот дел на Алибаба, учествувајте на 5 меѓународни изложби во Франција/САД/Дубаи/Сингарпор/Индија.
  2019 година
  Станете 1-ва SKA во југозападниот дел на Алибаба, учествувајте на 5 меѓународни изложби во Франција/САД/Дубаи/Сингарпор/Индија.
 • Инвестирајте ја првата пазарно ориентирана германска линија за производство на амбалажа Muehlbauer TAL15000 rfid inlay во западниот дел на Кина.
  2020 година
  Инвестирајте ја првата пазарно ориентирана германска линија за производство на амбалажа Muehlbauer TAL15000 rfid inlay во западниот дел на Кина.