ПРОФЕСИЈАТА ОСИГУРУВА КВАЛИТЕТ, УСЛУГАТА ВОДИ РАЗВОЈ.

Картичка со магнетна лента

Краток опис:

Картичката Mind Magnetic stripe го следи меѓународниот стандард ISO 7816. Пругата содржи три траки или 2 траки, може да биде црна/сива/златна/сребрена боја. Може да се снима со алфанумерички знаци.


Детали за производот

Ознаки на производи

Апликација за производ

Mind Magnetic Stripe Card е достапна во следните верзии:
1.HiCo (висока принуда) 2750oe
2.HiCo (висока принуда) 4000oe
3.LoCo (ниска принуда) 300oe или 650oe
Картичка со магнетна лента го поздравува приспособеното печатење и нудиме многу опции за персонализација.

Можеме да ставиме RFID LF/HF/UHF чип внатре, а исто така можеме да спакуваме SLE4442/4428 на предната и магнетната лента на задната страна за да ја направиме како паметна картичка, но во завршна обработка со нано-облога.

PVC cards (1)

Табела со параметри

Материјал ПВЦ/АБС/ПЕТ/Хартија (сјајна / мат/матена)
Големина CR80 85,5*54mm како кредитна картичка
Дебелина 0,76 мм
Магнетна лента Loco 300oe,Loco 650oe,Hico 2750oe,Hico 4000oe
2 Ttrcks или 3 песни
Црна / Сребрена / Кафена / Златна магнетна лента
Достапни чипови Контакт IC чип: 5542/5528/4428/4442/24C02/24C64
Безконтактен IC чип: MFS50/MFS70/MFS20/MF Desfire ev1/MF Desfire ev2/F08/FM S70
Печатење Офсет печатење Хајделберг / Печатење во боја Pantone / Печатење на екран: 100% одговараат на бојата или примерокот што му се бара на купувачот
Површина Сјаен, мат, светкав, металик, ласер или со прекривка за термички печатач или со специјален лак за инк-џет печатач Epson
Баркод: 13 баркод, 128 баркод, 39 баркод, QR баркод, итн.
Втиснување на броеви или букви во сребрена или златна боја
Металик печатење во златна или сребрена позадина
Табла со потпис / Табла за гребење
Броеви за ласерско гравирање
Печатење со златна/сивер фолија
УВ-точка печатење
Ќесичка кружна или овална дупка
Безбедносно печатење: Холограм, ОВИ заштитно печатење, Брајово писмо, флуоресцентно анти-шалтер фитинг, печатење на микро текст
Испорака Со експрес, по море или воздух
Детали за пакување 200 парчиња во бела кутија, потоа 15 кутии во картон или по желба
MOQ 500 парчиња
Време на производство 7 дена за помалку од 100.000 парчиња
Услови на плаќање Општо земено од T/T, L/C, West-Union или Paypal

Големина на картон

Квантитет Големина на картон Тежина (KG) волумен (cbm)
1000 27*23,5*13,5см 6.5 0,009
2000 32,5*21*21,5см 13 0,015
3000 51*21,5*19,8см 19.5 0,02
5000 48*21,5*30см 33 0,03
packaging process2 (2)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја