видеотекст
Видео

1996 година

Топ 3 во Кина
ГЛАВНИ ПРОИЗВОДИ: Rfid картички, Rfid хотелски клучеви, Rfid ознаки, Rfid Label, RFID налепници, картички за контакт IC чипови, картички со магнетна лента, ПВЦ лични карти и сродни читачи/писатели: вклучувајќи модул за скенирање, машина за присуство, производи DTU/RTU.
Прочитај повеќе
 • 300+

  Работници

 • 100+

  извоз во 100+ земји

 • 10+

  РФИД патенти

 • 20.000+

  Квадратни метри фабричка база

ИСКЛУЧЕНИ ПРОИЗВОДИ

Каде што има IOT, таму е и умот

сценарија за апликација

Нашите технологии се распоредени во широк опсег на индустрии, каде што овозможуваат удобна, повеќефакторска автентикација и поддржуваат апликации со многу барања.Нашите технологии ја зголемуваат ефикасноста, ги намалуваат грешките и штитат од малициозни напади.Нашите технологии базирани на паметни картички се погодни за широк спектар на сценарија.

Прочитај повеќе
за

умотзаштита на животната средина

Одржливоста не е приоритетна тема кај MIND со цел да се намали јаглеродниот отпечаток преку управување со синџирот на снабдување и да се намали негативното влијание на предметите за еднократна употреба.За да го стори тоа, MIND ги разгледува сите фази на синџирот на снабдување и користи креативни пристапи за одржливост.

икона05 икона06 икона07 икона08

Изберете MIND рециклирана ПВЦ картичка за да помогнете во заштитата на животната средина и да му покажете на светот дека се грижите

последна вест

Прочитај повеќе
РФИД-хартиена картичка

РФИД-хартиена картичка

24-05-06

Mind IOT неодамна прикажува нов RFID производ и добива добри повратни информации од глобалниот пазар.Тоа е РФИД хартиена картичка.Тоа е еден вид нова и еколошка картичка, а сега постепено ги заменуваат РФИД ПВЦ картичките.РФИД-хартиените картички главно се користат во потрошувачката ...

IOTE 2024 во Шангај, MIND постигна целосен успех!

IOTE 2024 во Шангај, MIND постигна в...

24-04-26

На 26-ти април, тридневниот IOTE 2024, 20-тата меѓународна изложба на Интернет на нештата Шангајската станица, успешно заврши во изложбената сала Шангај Светски Експо.Како излагач, MIND Internet of Things постигна целосен успех на оваа изложба.Досетка...

Дали барате партнер кој ќе ви помогне да го развиете вашиот бизнис со еколошки прилагодени хартиени картички за печатење?Тогаш дојдовте на вистинското место денес!

Дали барате партнер кој ќе ви помогне...

24-03-29

Сите наши хартиени материјали и печатачи се FSC (Forest Stewardship Council) сертифицирани;нашите хартиени визит-картички, ракави за клучеви и пликови се печатат само на рециклирана хартија.Во MIND, веруваме дека одржливата средина зависи од посветеноста на свеста за...

Интелигентното управување со РФИД овозможува свеж синџир на снабдување

Интелигентното управување со РФИД овозможува свежо...

24-03-29

Свежите производи се секојдневниот живот на потрошувачите побарувачка и неопходна стока, но исто така важна категорија на свежи претпријатија, свежа пазарна скала во Кина во последниве години продолжи да расте постојано, 2022 свежа пазарна скала надмина 5 трилиони јуани марка.Како потрошувачи ...

Апликативни сценарија на РФИД технологијата за ушни ознаки за животни

Апликативни сценарија на РФИД технологијата ...

24-03-29

1. Следливост на животински и животински производи: Податоците зачувани од РФИД електронските ознаки не се лесно да се менуваат и изгубат, така што секое животно има електронска лична карта која никогаш нема да исчезне.Ова помага да се следат важни информации како што се расата, потеклото, имунитетот, третманот...

Расте продажбата на чипс

Расте продажбата на чипс

24-03-29

РФИД индустриската групација RAIN Alliance откри зголемување од 32 отсто во испораката на чипови UHF RAIN RFID ознаки во изминатата година, со вкупно 44,8 милијарди чипови испорачани низ целиот свет, произведени од четирите врвни добавувачи на RAIN RFID полупроводници и ознаки.Таа бројка е повеќе...

Доаѓа заедно со прекрасниот годишен извонреден настан за туризам на персоналот Spring the MIND 2023!

Доаѓа заедно со прекрасната пролетна...

24-03-27

Подарува на момците уникатно и незаборавно пролетно патување!Да го почувствувате шармот на природата, одлично да се опуштите и да уживате во убавите моменти по напорната година!Исто така, ги охрабрува нив и целото MIND семејства да продолжат да работат напорно заедно кон побрилијантна да ...

На сите жени им посакувам среќен празник!

На сите жени им посакувам среќен празник!

24-03-08

Меѓународниот ден на жената (IWD) е празник кој се слави секоја година на 8 март како фокусна точка во движењето за правата на жените.IWD дава фокус на прашања како што се родовата еднаквост и насилството и злоупотребата врз жените. Поттикнати од универзалното женско движење за право на глас, потеклото на IWD...

Повторно изложување на паметни прстени на Apple: вести дека Apple го забрзува развојот на паметните прстени

Повторно изложување на паметниот прстен на Apple: вести дека Ап...

24-02-29

Новиот извештај од Јужна Кореја тврди дека развојот на паметен прстен што може да се носи на прстот се забрзува за да се следи здравјето на корисникот.Како што покажуваат неколку патенти, Apple со години флертува со идејата за уред за носење прстен, но како што Самсун ...

Nvidia го идентификува Huawei како свој најголем конкурент од две причини

Nvidia го идентификуваше Huawei како својот најголем...

24-02-26

Во поднесување до Комисијата за хартии од вредност на САД, Nvidia за прв пат го идентификува Huawei како свој најголем конкурент во неколку големи категории, вклучително и чипови за вештачка интелигенција.Од актуелните вести, Nvidia го смета Huawei за свој најголем конкурент,...

Повеќе светски гиганти ги здружуваат силите!Интел соработува со повеќе претпријатија за да го имплементира своето решение за приватна мрежа 5G

Повеќе светски гиганти ги здружуваат силите!Интел...

24-02-19

Неодамна, Интел официјално објави дека ќе работи со Amazon Cloud Technology, Cisco, NTT DATA, Ericsson и Nokia за заеднички да го промовираат распоредувањето на своите решенија за приватна мрежа 5G на глобално ниво.Интел соопшти дека во 2024 година, побарувачката на претпријатијата за 5G приватна мрежа...

Huawei го претстави првиот модел од големи размери во комуникациската индустрија

Huawei го претстави првиот режим од големи размери...

24-02-12

На првиот ден од MWC24 Барселона, Јанг Чаобин, директор на Huawei и претседател на ИКТ производи и решенија, го претстави првиот модел од големи размери во комуникациската индустрија.Оваа пробивна иновација означува клучен чекор за комуникациската индустрија кон...