ПРОФЕСИЈАТА ОСИГУРУВА КВАЛИТЕТ, УСЛУГАТА ВОДИ РАЗВОЈ.

Контактирајте ја иц-чип-картичката

Краток опис:

Контакт IC картичка е кратенката на интегрирано коло картичка. Тоа е пластична картичка вградена со чипови за интегрирано коло. Неговата форма и големина се во согласност со меѓународните стандарди (ISO / IEC 7816, GB / t16649). Покрај тоа, користи микропроцесор, ROM, па дури и неиспарлива меморија. IC картичката со процесорот е вистинската паметна картичка.

Постојат три типа на контакт IC-картичка: мемориска картичка или мемориска картичка; паметна картичка со процесор; супер паметна картичка со монитор, тастатура и процесор. Ги има предностите на голем капацитет за складирање, силна безбедност и лесен за носење.

Mind ги снабдува сите видови контактни Ic чип-карти, вклучувајќи 4428 контакт IC чип картичка, 4442 контакт ic чип картичка, TG97 контакт ic чип картичка и некоја CPU картичка која е со висока безбедност EAL5, EAL 5+, EAL 6, EAL 6+ со 80KB или Големина на EEPROM од 128 KB.

SLE4428 Контакт IC-картичка

Контакт IC чип: SLE4428, SLE5528, FM4428 Капацитет на чипот: 10286 бајти

MOQ: 500 парчиња Стандард: ISO7816-3

SLE4442 Контакт IC-картичка

Контакт IC чип: SLE4442, SLE5542, FM4442 Капацитет на чипот: 256 бајти

MOQ: 500 парчиња Стандард: ISO7816-3

 


Детали за производот

Ознаки на производи

Во случај на IC-чип-картичка од контактен тип, шуплината се меле во конвенционална пластична картичка и потоа соодветниот чип се вметнува со лепило. За да го направите ова, пластичната картичка мора да одговара на ISO стандардот ISO-7816 и да има минимална дебелина од 0,8 mm или 800μ. Може да се користат едноставни мемориски чипови или чипови за криптографски процесор за безбедни апликации.

Параметар на производот

Материјал ПВЦ/АБС/ПЕТ/Хартија (сјајна / мат/матена)
Големина CR80 85,5*54mm како кредитна картичка
Достапен чип Контактирајте ic чип (видете ја табелата со чипови подолу за специфични модели на чипови)
Магнетна лента (опционално) Loco 300oe,Loco 650oe,Hico 2750oe,Hico 4000oe
2 Ttrcks или 3 песни
Црна / Сребрена / Кафена / Златна магнетна лента
Печатење Офсет печатење Хајделберг / Печатење во боја Pantone / Печатење на екран: 100% одговараат на бојата или примерокот што му се бара на купувачот
Површина Сјаен, мат, светкав, металик, ласер или со прекривка за термички печатач или со специјален лак за инк-џет печатач Epson
Баркод: 13 баркод, 128 баркод, 39 баркод, QR баркод, итн.
Втиснување на броеви или букви во сребрена или златна боја
Металик печатење во златна или сребрена позадина
Табла со потпис / Табла за гребење
Броеви за ласерско гравирање
Печатење со златна/сивер фолија
УВ-точка печатење
Ќесичка кружна или овална дупка
Безбедносно печатење: Холограм, ОВИ заштитно печатење, Брајово писмо, флуоресцентно анти-шалтер фитинг, печатење на микро текст
Детали за пакување 200 парчиња во бела кутија, потоа 15 кутии во картон или по желба
MOQ 500 парчиња
Време на производство 7 дена за помалку од 100.000 парчиња
Услови на плаќање Општо земено од T/T, L/C, West-Union или Paypal

Меѓу другото, во нашиот асортиман ги имаме следниве видови чипови и добавувачи. Можни се и комбинации и хибридни картички

Инфинеон Атмел ЕМ Микроелектронски ФУДАН МИКРО
Инфинеон безбедносен криптоконтролер Atmel CryptoMemory IC ЕМ животни и пристап IC-и ИДЕНТИФИКАЦИЈА И МЕМОРИЈА
Серија SLE78CFX – 8 – 12 KByte AT88SC0204C - 256 бајти EM4200 - 128 битни FM4428 - 8 Kbits
AT88SC0404C - 512 бајти EM4205/4305 - 512 бит FM4442 - 2 Kbits
ИЦ на Infineon Datacarrier AT88SC0808C – 1 KByte EM4450 - 1KBit
SLE 5532 / SLE 5542 – 256 бајти AT88SC3216C – 4 KByte
SLE 4432 / SLE 4442 – 256 бајти AT88SC12816C - 16 KByte ЕМ Микроелектроник - МАРИН СА
SLE 4428 / SLE 5528 – 1K бајт AT88SC25616C – 32 KByte EMTG97 - 3G - 97KB
Инфинеон Телеком ИЦ Atmel Serial EEPROM IC
SLE 4436 – 221 бит AT24C02 - 256 бајти
SLE 5536 – 237 бит AT24C04 - 512 бајти
SLE 6636 – 237 бит AT24C16 – 2 KByte
SLE 7736 – 237 бит AT24C64 – 8 KByte
AT24C128 – 16 KByte
AT24C256 – 32 KByte

Големина на картон

Квантитет Големина на картон Тежина (KG) волумен (cbm)
1000 27*23,5*13,5см 6.5 0,009
2000 32,5*21*21,5см 13 0,015
3000 51*21,5*19,8см 19.5 0,02
5000 48*21,5*30см 33 0,03

 

контакт картичка ic чип
Количина. (парчиња) со кодирање без кодирање
≤10.000 7 дена 7 дена
20.000-50.000 8 дена 7 дена
60.000-80.000 8 дена 8 дена
90.000-120.000 9 дена 8 дена
130.000-200.000 11 дена 8 дена
210.000-300.000 12-15 дена 9-10 дена
packaging process2 (2)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја