ПРОФЕСИЈАТА ОСИГУРУВА КВАЛИТЕТ, УСЛУГАТА ВОДИ РАЗВОЈ.

Целосно печатење во боја ПВЦ матирано проѕирна проѕирна картичка

Краток опис:

Умот транспарентна картичка, чиста визит-картичка, матирана картичка е изработена од 100% сосема нов ПВЦ материјал и го следи меѓународниот стандард ISO 78116. Исто така, може да се прилагоди големината и дебелината.

Специјалност: Водоотпорен / Водоотпорен
Режим на комуникација: Нема или прилагоден
Земја на потекло: Ченгду/Сечуан/Кина
Марка: Chengdu Mind
Материјал: Транспарентен ПВЦ
Дебелина: 0,38 mm, 076 mm (стандардна) итн.
Големина: стандардна големина 86mmx54mm или други големини и форми што ги сакате
Површина: мат финиш/сјајна итн.
Тип: замрзната транспарентна проѕирна картичка
Печатење: печатење на свилен екран, печатење CMYK, ласерско печатење итн.
Примерок: Испратете барање за бесплатни примероци


Детали за производот

Ознаки на производи

Апликација за производ

Транспарентните деловни картички може да се користат од голем број термички печатачи и печатачи за повторно пренесување, препорачани за сите апликации кои бараат печатење од работ до раб, вклучувајќи присуство, контрола на пристап, програми за лојалност, пропусници за посетители итн. Сите наши картички се усогласени со ISO и ќе работат со кој било систем на печатач во боја или монохроматски.

Клиентот исто така може да избере 100% целосно транспарентен или получист или со проѕирен прозорец на картичките.

Ние нудиме многу опции за персонализација и добредојдени OEM дизајни.

Транспарентна картичка (26)

Параметар на производот

Материјал Транспарентен ПВЦ
Големина CR80 85,5*54mm како кредитна картичка или прилагодена големина или неправилна форма
Дебелина 0,38-0,76mm или прилагодена дебелина
Печатење Офсет печатење во Хајделберг / Печатење во боја Pantone / Печатење на екран: 100% одговараат на бојата или примерокот што му се бара на купувачот
Површина Сјаен, мат, светкав, металик, ласер или со прекривка за термички печатач или со специјален лак за инк-џет печатач Epson
Персонализација или посебен занает Магнетна лента: Loco 300oe, Hico 2750oe, 2 или 3 траки, црна/златна/сребрена маг
Баркод: 13 баркод, 128 баркод, 39 баркод, QR баркод, итн.
Втиснување на броеви или букви во сребрена или златна боја
Металик печатење во златна или сребрена позадина
Табла со потпис / Табла за гребење
Броеви за ласерско гравирање
Печатење со златна/сивер фолија
УВ-точка печатење
Ќесичка тркалезна или овална дупка
Безбедносно печатење: Холограм, ОВИ заштитно печатење, Брајово писмо, флуоресцентно анти-шалтер фитинг, печатење на микро текст
Испорака Со експрес, по море или воздух
Тип на картичка баркод картичка, магнетна картичка, чип картичка, vip картичка, картичка за лојалност, подарок картичка, визит-картичка
Детали за пакување 200 парчиња во бела кутија, потоа 15 кутии во картон или по желба
MOQ 500 парчиња
Време на производство 7 дена за помалку од 100.000 парчиња
Услови на плаќање Општо земено од T/T, L/C, West-Union или Paypal

Вовед во компанијата

вовед во компанијата (3)
компанија-вовед-(4)

Повеќе од 25 години професионална фабрика за RFID картички

4 целосни стандардни производни линии, 40 инженерска техничка поддршка.

22 техничари и 15 дизајнери, ISO, SGS, ITS, RoSH сертификати.

Информациски систем за контрола на квалитетот на следливоста на процесот

Повеќе од 500 калапи за избор на клиенти

компанија-вовед-(1)
компанија-вовед-(2)
Квантитет Големина на картон Тежина (KG) волумен (cbm)
1000 27*23,5*13,5см 6.5 0,009
2000 година 32,5*21*21,5см 13 0,015
3000 51*21,5*19,8см 19.5 0,02
5000 48*21,5*30см 33 0,03
Целосно печатење во боја ПВЦ матирано проѕирна проѕирна картичка
Количина. (парчиња) со кодирање без кодирање
≤10.000 7 дена 7 дена
20.000-50.000 8 дена 7 дена
60.000-80.000 8 дена 8 дена
90.000-120.000 9 дена 8 дена
130.000-200.000 11 дена 8 дена
210.000-300.000 12-15 дена 9-10 дена
вовед во компанијата (1)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја