videotekst
video

1996

Top 3 në Kinë
PRODUKTET KRYESORE: Kartat Rfid, kartat kyçe të hotelit Rfid, etiketat Rfid, Etiketa Rfid, ngjitësit RFID, kartat e çipit të kontaktit IC, kartat me shirit magnetik, kartat ID PVC dhe lexuesit/shkrimtarët përkatës: duke përfshirë modulin e skanimit, makinën e frekuentimit, produktet DTU/RTU.
Lexo më shumë
 • 300+

  Punëtorët

 • 100+

  eksportoni në 100+ vende

 • 10+

  Patentat RFID

 • 20,000+

  Baza e fabrikës me metra katrorë

PRODUKTET E PARAQITUR

Ku ka IOT, ka mendje

skenarët e aplikimit

Teknologjitë tona janë të vendosura në një gamë të gjerë industrish, ku ato mundësojnë vërtetim të përshtatshëm, me shumë faktorë dhe mbështesin aplikacione shumë të kërkuara.Teknologjitë tona rrisin efikasitetin, ulin gabimet dhe mbrojnë kundër sulmeve me qëllim të keq.Teknologjitë tona të bazuara në karta inteligjente janë të përshtatshme për një shumëllojshmëri të gjerë skenarësh.

Lexo më shumë
rreth

mendjenmbrojtjen e mjedisit

Qëndrueshmëria nuk është një temë prioritare në mesin e MIND për të reduktuar gjurmën e karbonit përmes menaxhimit të zinxhirit të furnizimit dhe për të zvogëluar ndikimin negativ të artikujve të disponueshëm.Për ta bërë këtë, MIND merr në konsideratë të gjitha fazat e zinxhirit të furnizimit dhe përdor qasje krijuese ndaj qëndrueshmërisë.

ikona05 ikona06 ikona07 ikona08

Zgjidhni kartën PVC të ricikluar MIND për të ndihmuar në mbrojtjen e mjedisit dhe për t'i treguar botës se kujdeseni

lajmet me te fundit

Lexo më shumë
Ministria e Industrisë dhe Teknologjisë së Informacionit: Promovimi i inovacionit dhe integrimit të inteligjencës artificiale të përgjithshme dhe Internetit të Gjërave

Ministria e Industrisë dhe Teknologjisë së Informacionit...

23-10-30

Më 22 tetor, Ren Aiguang, zëvendësdrejtor i Departamentit të Shkencës dhe Teknologjisë në Ministrinë e Industrisë dhe Teknologjisë së Informacionit, tha në forumin mbi Inteligjencën Artificiale të Përgjithshme për të hapur një epokë të re të Internetit inteligjent të Gjërave se ai do të shfrytëzojë mundësinë e një raundi i ri...

MIRË SE VINI NË EKSPOZINË MIND!#TRUSTECH

MIRË SE VINI NË EKSPOZINË MIND!#TRUSTECH

23-10-29

Mirë se vini të na vizitoni në stendën MIND #5.2 F088 për të marrë një paraqitje të shkurtër të produkteve tona më të fundit, ne jemi të entuziazmuar që ju udhëzojmë përmes kartave RFID mjedisore dhe të ripërdorshme për t'ju ndihmuar të zgjidhni më të mirën për biznesin tuaj. Bëjeni biznesin tuaj më mbresëlënës me tonën e re produktet: Kartë druri, PETG Card, Bio-...

Teknologjia RFID ndihmon në optimizimin e gjurmueshmërisë së zinxhirit të furnizimit

Teknologjia RFID ndihmon në optimizimin e furnizimit...

23-10-26

Në një epokë ku konsumatorët vlerësojnë gjithnjë e më shumë transparencën në lidhje me origjinën e një produkti, të gjithë procesin e prodhimit dhe nëse kanë apo jo stok në një dyqan aty pranë, shitësit me pakicë po eksplorojnë zgjidhje të reja dhe inovative për të përmbushur këto pritshmëri.Një teknologji që ka potencial të madh për të...

Nvidia tha se kontrollet e reja të eksportit ishin efektive menjëherë dhe nuk përmendi RTX 4090

Nvidia tha se kontrollet e reja të eksportit ishin ...

23-10-20

Në mbrëmjen e 24 tetorit, me orën e Pekinit, Nvidia njoftoi se kufizimet e reja të eksportit të vendosura nga Shtetet e Bashkuara ndaj Kinës u ndryshuan për të hyrë në fuqi të menjëhershme.Kur qeveria amerikane prezantoi kontrollet javën e kaluar, ajo la një dritare 30-ditore.Administrata Biden përditësoi bashkëpunimin e eksportit...

Ningbo ka kultivuar dhe zgjeruar industrinë e zgjuar të bujqësisë RFID iot në një mënyrë të gjithanshme

Ningbo ka kultivuar dhe zgjeruar RF...

23-10-14

Në bllokun Shepan Tu të Zonës Moderne të Zhvillimit Bujqësor Sanmenwan, Qarku Ninghai, Yuanfang Smart Fishery Future Farm ka investuar 150 milionë juanë për të ndërtuar një nivel teknologjik kryesor vendas të sistemit të bujqësisë dixhitale të inteligjencës artificiale Internet of Things, i cili është i pajisur...

Microsoft po investon 5 miliardë dollarë në Australi gjatë dy viteve të ardhshme për të zgjeruar infrastrukturën e saj të informatikës cloud dhe AI

Microsoft po investon 5 miliardë dollarë në Aust...

23-10-11

Më 23 tetor, Microsoft njoftoi se do të investojë 5 miliardë dollarë në Australi gjatë dy viteve të ardhshme për të zgjeruar infrastrukturën e saj kompjuterike cloud dhe inteligjencës artificiale.Thuhet se është investimi më i madh i kompanisë në vend në 40 vjet.Investimi do të ndihmojë Microsof...

Çfarë është karta RFID dhe si funksionon ajo?

Çfarë është karta RFID dhe si funksionon ajo?

23-09-28

Shumica e kartave RFID ende përdorin polimere plastike si material bazë.Polimeri plastik më i përdorur është PVC (klorur polivinil) për shkak të qëndrueshmërisë, fleksibilitetit dhe shkathtësisë për prodhimin e kartave.PET (polietileni tereftalati) është polimeri i dytë plastik më i përdorur në kartelat...

Ekosistemi i industrisë së tranzitit hekurudhor Chengdu "urtësia jashtë rrethit"

Ekosistemi i industrisë së tranzitit hekurudhor Chengdu dhe...

23-09-28

Në fabrikën përfundimtare të montimit të CRRC Chengdu Company, e vendosur në zonën funksionale të industrisë moderne të transportit të distriktit Xindu, një tren metro operohet nga ai dhe kolegët e tij, nga korniza në të gjithë automjetin, nga "guaska boshe" në të gjithë. bërthamë.Elektroniku për të...

Kina po zhvillon fuqishëm industritë kryesore të ekonomisë dixhitale për të përshpejtuar transformimin dixhital industrial

Kina po zhvillon fuqishëm industrinë bazë...

23-09-28

Pasditen e 21 gushtit, Këshilli i Shtetit zhvilloi studimin e tretë tematik me temën “Përshpejtimi i zhvillimit të ekonomisë dixhitale dhe promovimi i integrimit të thellë të teknologjisë dixhitale dhe ekonomisë reale”.Kryeministri Li Qiang kryesoi studimin special.Che...

Analiza e tregut të etiketave RFID 2023

Analiza e tregut të etiketave RFID 2023

23-09-28

Zinxhiri industrial i etiketave elektronike përfshin kryesisht dizajnimin e çipave, prodhimin e çipave, paketimin e çipave, prodhimin e etiketave, prodhimin e pajisjeve të leximit dhe shkrimit, zhvillimin e softuerit, integrimin e sistemit dhe shërbimet e aplikimit.Në vitin 2020, madhësia e tregut të industrisë globale të etiketave elektronike...

Përparësitë e teknologjisë RFID në zinxhirin e furnizimit të sistemit mjekësor

Përparësitë e teknologjisë RFID në ...

23-09-28

RFID ndihmon në ekzekutimin dhe përmirësimin e menaxhimit kompleks të zinxhirit të furnizimit dhe inventarit kritik duke mundësuar gjurmimin pikë-për-pikë dhe dukshmërinë në kohë reale.Zinxhiri i furnizimit është shumë i ndërlidhur dhe i ndërvarur, dhe teknologjia RFID ndihmon në sinkronizimin dhe transformimin e këtij korrelacioni, përmirësimin e zinxhirit të furnizimit ...

IOTE 2023, Ekspozita e 20-të Ndërkombëtare e Internetit të Gjërave (Shenzhen) Kartë ftese

IOTE 2023, Interneti i 20-të Ndërkombëtar...

23-09-15

IOTE 2023 Ekspozita e 20-të Ndërkombëtare e Internetit të Gjërave - Shenzhen (e referuar si: IOTE Shenzhen), do të mbahet në 20-22 shtator 2023 në Qendrën Ndërkombëtare të Konventave dhe Ekspozitave Shenzhen (Bao'an) Salla 9, 10, 11. Ekspozita bashkon më shumë se...