ПРОФЕСИЈАТА ОБЕГУВА КВАЛИТЕТ, УСЛУГАТА ВОДИ РАЗВОЈ.

РФИД картичка за блокирање

Краток опис:

РФИД блокирачка картичка / штит картичка е со големина на кредитна картичка која е дизајнирана да ги заштити личните информации зачувани на кредитни картички, дебитни картички, паметни картички, РФИД возачки дозволи и кои било други РФИД картички од крадци на е-џепни краци користејќи рачни РФИД скенери.


Детали за производот

Ознаки на производот

Опис

1

Што е РФИД блокирање / штит картичка?
РФИД блокирачка картичка / штит картичка е со големина на кредитна картичка која е дизајнирана да ги заштити личните информации зачувани на кредитни картички, дебитни картички, паметни картички, РФИД возачки дозволи и кои било други РФИД картички од крадци на е-џепни краци користејќи рачни РФИД скенери.

Како работи РФИД блокирање / штит картичка?
Картата за блокирање на РФИД е составена од плоча за циркус што го нарушува скенерот да ги чита сигналите на РФИД. Има надворешна и внатрешна обвивка што не е крута, така што картичката е многу флексибилна.

Чувајте ги вашите податоци безбедни
„Со иновативната внатрешност на плочата за блокирање на РФИД, можете да бидете сигурни дека броевите, адресата и другите важни лични информации на вашата картичка се безбедни од скенерите за идентификација на радиофреквенцијата (РФИД) во близина.

Картичката за блокирање / заштитната картичка нема потреба од батерија. Извлекува енергија од скенерот за напојување и веднаш создава E-Field, опкружувачко електронско поле што ги прави сите картички од 13,56 mhz невидливи за скенерот. Откако скенерот е надвор од опсегот, се исклучува блокирањето на картичката / заштитната картичка.

Едноставно носете ја оваа блокирачка картичка / штит картичка во вашиот паричник и клип за пари и сите картички од 13,56 mhz во рамките на неговото Е-поле ќе бидат заштитени.

Табела со параметри

Материјал ПВЦ + Блокирачки модул или ПВЦ + Блокирачка ткаенина
Големина CR80-85,5 mm * 54 mm
Дебелина 0,86 mm, 1,2 mm, 1,5 mm
Површина Сјајно / сплеткано / замрзнато
Печатење Печатење на свила, печатење CMYK, 100% соодветна боја на клиентот
Пакување Пакет картонски волумен или блистер или подарок
MOQ Нема MOQ ако нема прилагодено печатење.
50 парчиња ако е потребно печатење на логото / дизајнот на клиентот
Апликација Заштитува податоци за пасош / картичка, СТОП за кражба на РФИД
Карактеристики Внатрешен модул / материјал за блокирање, добитник на РФИД
Ставете една или две блокирачки картички во паричникот, а потоа заштитени сите податоци за картичката rfid / банкарска картичка.
Апликации Заштитете лични информации на кредитна картичка, пасош, лична карта итн.

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја